D. Mikutienė: SAM akivaizdžiai vilkina vaikų saugumo užtikrinimą žaidimų aikštelėse

Seimo Sveikatos reikalų komitetas posėdyje svarstė Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM) informaciją dėl vaikų žaidimų aikštelių ir patalpų priežiūros ir saugos. 

Posėdžio metu atkreiptas dėmesys į tai, kad Seimo Sveikatos reikalų komitetas, pirmininkės  D. Mikutienės iniciatyva, dar 2014 m. birželio 11 d. sudarė tarpžinybinę darbo grupę vaikų žaidimo aikštelių saugumo problemoms spręsti, kuri parengė higienos normos projektą ir jį pateikė 2014 m. pabaigoje SAM tvirtinimui. Net metus reikėjo laukti, kol SAM 2015 m. spalio 30 d. įsakymu Nr. V-1208 pagaliau patvirtino Lietuvos higienos normą HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, tačiau  įsigaliojimą numatė net po metų - 2016 m. lapkričio 1 d. Posėdyje paaiškėjo, kad dar neįsigaliojus šiai higienos normai, SAM jau parengė šio įsakymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma nukelti šios higienos normos esminių nuostatų dėl vaikų žaidimų aikštelių ir patalpų patikros (įvertinimo) įsigaliojimą dar vieneriems metams, t.y. iki 2017 m. lapkričio 1 d. Motyvuota tuo, kad dar vis vyksta akreditavimo procesas įstaigai, kuri turės vykdyti vaikų žaidimų aikštelių ir patalpų patikrą.

„Dveji metai praėjo, o rezultatų nėra. Protu nesuvokiamas toks neveiklumas. 2014 metais, reaguodama į žiniasklaidoje paskelbtą įvykį, kada sunkiai susižalojo vaikas, surinkau informaciją apie padėtį visose savivaldybėse ir su specialistais pradėjus analizuoti situaciją tapo aišku, kad šioje srityje yra netvarka, o valdininkai tai žinodami, nesiėmė jokių veiksmų keisti teisės aktus ir  užtikrinti vaikų saugumą. Akivaizdu, kad net ir tada, kai už juos padarėme darbą, SAM valdininkai vis tiek vilkina šios aktualios problemos sprendimą ir nesiima reikiamų veiksmų tinkamai įgyvendinti Lietuvos higienos normą HN 131:2015. Negi reikia vėl laukti kokio tragiško įvykio, kad dėl standartų neatitinkančios ir neprižiūrėtos vaikų žaidimo aikštelės susižalotų vaikas? Jei įrengtos vaikų žaidimų aikštelės stovi kiemuose, gyventojai, savaime aišku suvokia, kad jos saugios, tinkamos vaikams žaisti, deja, ne visada taip yra. Dauguma jų įrengtos nepaisant standartų ir yra neprižiūrėtos, netikrinamas jų saugumas. Būkite budrūs tėveliai, aptarkite tai savo bendruomenėse, prieš išleisdami vaikus žaisti apžiūrėkite įrangą, nes kol kas SAM valdininkai miega,“ - sakė komiteto pirmininkė D. Mikutienė. 

Atsižvelgiant į tai, sprendžiant šią problemą, Komiteto nariai pasiūlė SAM, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir Nacionaliniam akreditacijos biurui glaudžiau bendradarbiauti tarpusavyje bei su Lietuvos savivaldybių asociacija ir paragino minėtas institucijas imtis priemonių,  kad vaikų žaidimų aikštelių ir patalpų įrangos patikrą (įvertinimą) būtų galima vykdyti visu pajėgumu ir kuo greičiau.
 
 

Griežtai draudžiama Šakiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Šakiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Šakiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.234.255.29.

Rašyti

Portalo Šakiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Šakiai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

6 taisyklės, kurios padės vaikams būti saugiems kelyje

Ekspertų teigimu, šiuolaikiniai vaikai – daug bendraujantys, nenustygstantys vietoje ir priklausomi nuo šiuolaikinių technologijų, tačiau kart...

Į ką turi orientuotis šiuolaikinė mokykla: 10 įgūdžių, kuriuos privalome ugdyti jau dabar

Mokslininkai, dėliodami ateities vizijas, sutaria dėl vieno – sparti technologijų plėtra ilgainiui visiškai pakeis įprastą žmogaus gyvenimo ...